Buse bloguna geri dönüyor!
Oradan Buradan

Buse bloguna geri dönüyor!

Değerli okuyucularıma güneşli bir 1 Mayıs sabahından sevgi ve selamlarımı yollayarak söze başlamak istiyorum. Okula yeni başlamış ve arkadaşlarla vakit geçirmenin tatlılığına kapılıp kendimi ve internet sitemi bayağı boş bıraktığımı tekrar farkettim. Değerli Esat Mürşit Demirel’in deyimiyle: “Efsane geri dönüyor” :))

Gittiğim eğitimleri, etkinlikleri,  okuduğum kitapları, izlediğim filmleri yazmadığım için hem başkalarına yol gösterici olamıyor hem de kendi bilgilerimi bazen unutabiliyorum.

Mesela burada yer veremediğim ama katıldığım Fırsat Analizi eğitimi, IoTxTR Derin Öğrenme semineri, E-Commerce Analytics Meetup, Google Tag Manager eğitimi, konuşmalar vb. çok şey var. Sürekli not tutan birisi olarak güncel içerik üretmem gerekiyor.

Bu giriş yazısı bir nevi içsel motivasyon niteliği taşımaktadır. Düzenli tutulan kişisel bloglar kişilere özgüven, üretme ve öğrenme isteği kazandırıyor. Çevreyi genişlettiği de bir gerçek 🙂

(Analytics Akademi Google Tag Manager eğitimi sonunda. Aynı karede eski sevgilim de var :D)

Bir blog açma ve yazma isteğim olmasaydı şu anda değerlim Ogeday ile konuşamazdım, Hasan Yaşar hocam sayesinde aramamotoru.com Blogger Özel SEO eğitimine katılarak dünya kadar çevre edinemezdim, Sunucu Çözümleri koordinatörü Ferdi Küçük abimle oturup çay içemezdim,  Burkay Yapağcıoğlu abimin koordinatörü olduğu Analytics Akademi‘de etkinliklere katılamazdım, Kozan Demircan hocamla güzel sohbetler etmek için bir araya gelmezdik, Hamza Şamlıoğlu hocamla etkinliklerde sohbet edemezdik, arkadaşlarım arasında bir artım olmazdı.  Ve bu artılarım olmasaydı, Mustafa Çetinkaya hocamdan öğrendiğimiz sıradışı bilgiler benim için anlam kazanmazdı. Daha bunun gibi bir sürü şey…

(Kozan hocamla Kadıköy Moda’da sohbet ederken bize eşlik eden manzara.)

Bundan sonraki süreçlerde kendi arkadaşlarımla geçirdiğim vakti dengeleyerek gelecek planımı çizmem gerekecek. Şu anda planımın ilk aşamasında okuduğum bir kitabı tanıtmak, Aşamalar Kuramı’nı anlatmak, programlama hakkında teknik makaleler yazmak ve içerisinde bulunduğum “hangi alana yönelsem” karmaşasından kurtulmak var 🙂

Not: Bir de, bu blog yazısını  annem ve babam da okuyacak (annem biliyor) fakat ben sigara ve alkol kullanıyorum. Alkolü çok fazla tüketmemekteyim. Sigara kullanmaya başlayalı 6 ay oldu.  Arkadaşlarımla içmeyi çok sevdiğim için onu da bırakmam gerekiyor.  Faydası yok ve cebe zarar. Kendimi arkadaş ortamlarına çok fazla kaptırarak dünyadan kopuyorum. Geçtiğimiz günlerde Bülent Fidan’ın bir yazısını okumuştum. Çok doğru söylemiş:

 

Güzel bir tespitten sonra, umarım artık güzel içerikler üretip ülkemin insanlarına fayda sağlarım. (Bu konuda Kozan hoca ve Hamza hocaya imrendiğimin altını çizmek isterim 🙂 )

Şimdilik bu kadar, yeni yazılar yazmak için öğrenmeye başlama zamanı.

Keyifle ve bilgiyle…

 

 

Sitenin sahibi, teknolojik deli :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir